igorsova (igorsova) wrote,
igorsova
igorsova

Квітка ЦісикНародилася 4 квітня 1953 року в Квінсі, Нью-Йорк. Її батько, скрипаль Володимир Цісик, вчив її грати на скрипці із 5 років. Здобула освіту за класом вокалу в Mannes School of Music. Батько Квітки помер коли їй було 17 років.

Квітка виконувала заголовні пісні у фільмах, виступи на американському телебаченні (у рекламі); співала у Ґентській опері (Бельгія), одержала нагороду "Оскар" ("You Light Up My Life", 1977).

Голівудські фільми із саундтреками Квітки:

1. The Wiz (1978/I) (voice) (uncredited) .... The Wiz Singers Adult Choir
2. You Light Up My Life (1977) (as Kasey Cisyk) .... Bridesmaiд, dubbed singer

Квітка Цісик цікава своїми двома українськими альбомами -"Kvitka - Songs of Ukraine" та "Kvitka - Two Colors". Обидва ці альбоми були родинними проектами. Її чоловік, Ed Rakowicz, інженер звукозапису, продюсував їх; сестра, Марія Цісик, грала на піаніно, а мати, Йванна, слідкувала за чистотою вимови доньки. Також у запису брали участь близько 20 музикантів, що грали білш як на 10 різних інструментах.

"...Вперше її заворожуючий голос почув у вересні 1989 року. Саме тоді зі своїх перших заокеанських гастролей повернувся Ігор Білозір разом з "Ватрою". Чи не найдорожчим привезеним тоді сувеніром для композитора була аудіокасета Квітки Цісик "Два кольори", на якій, серед інших знаних у світах українських шлягерів, була і його пісня на вірші П. Запотічного "Коханий". Хтозна чи не найбільше з тих пір звучала вона у гамірній оселі маестро. Ігоря вразило не лише самобутнє виконання, а й таке аранжування, як не дивно, зроблене зовсім не українцем, а англійцем, який сміливо у приспіві ввів акустичну гітару з невластивими у першоваріанті Білозіра іспанськими тембровими інтонаціями. Більше того, під час тієї поїздки Ігореві пощастило на знайомство з Квіткою і їм навіть вдалося домовитись про перші спільні гастролі в Україні. А вже через два роки несподівано мені зателефонував Білозір і повідомив: "Залишай всі справи і хутчій до Львова – у мене в гостях Цісик!". Дорогою сам собі світло заздрив, що матиму змогу спілкуватися з Квіткою. З'ясувалося, що до Львова тоді приїхала Марічка Цісик – старша сестра Квітки, яка акомпанувала їй на роялі. Але це зовсім не зіпсувало свята: чи не всю ніч у білозірівській світлиці ми вели бесіду про українську пісню, про ніжний, таємничий і проникливий голос Квітки, а також планували гастрольне турне. Тим планам збутися не судилося… Однак Марія з успіхом встигла дати фортепіанні концерти у Львові та Києві. А Квітка з мамою була в Україні лише єдиний раз, 1983 року. Тихесенько, напівкрадькома. Її пісні тоді були забороненими в Україні – аякже, буржуазна співачка!
Її фотографії ніколи не красувалися на престижних обкладинках журналів чи газет, великої українки, яку й досі добре пам'ятають під ім'ям Кейсі Цісик...."


В 1983 разом з матір'ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України вона мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Та її мрії не здійснилися. 29 березня 1998, не доживши 5 днів до свого 45-річчя вона померла від раку грудей.


Моя улюблена пісня у її виконанні:
ftp://ftp.uar.net.ua/pub/music/Ukrainian/%CA%E2i%F2%EA%E0%20%D6i%F1%E8%EA/09.%20Track%209.mp3

Решта пісень із альбому "Два кольори" (1989)
ftp://ftp.uar.net.ua/pub/music/Ukrainian/%CA%E2i%F2%EA%E0%20%D6i%F1%E8%EA

матеріали:
http://rateyourmusic.com/artist/kacey_cisyk
http://www.imdb.com/name/nm0162891/
http://observer.sd.org.ua/news.php?id=404
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=3934
http://www.ukrweekly.com/Archive/1998/159818.shtml
Tags: personalities
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments